Hakkımızda

Elif Tanıl Kimdir?
2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Elif Tanıl, lisans eğitimi süresince birçok toplumsal sorumluluk ve destek projesinde aktif olarak görev almıştır. Lisans eğitiminin ardından bir çok danışmanlık merkezinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri Psikolojik Danışmanlık Merkezinde terapist olarak yer alarak, çocuk, ergen ve yetişkinlerle ilgili çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Bu dönemde EMDR, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitim, MMPI, Zor Ergenlerle Psikoterapi, Bilişsel Varoluşcu Terapi eğitimlerine katılmıştır. Çocuklara ve Yetişkinlere yönelik uygulanan çeşitli kişilik ve zeka testlerinin uygulanması puanlanması ve yorumlanması yetkinliğini kazanmıştır. Türk Psikologlar Derneğinden 56 saatlik WISC-R sertifika programını ve 350 saatlik Aile Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Birçok okulda eğitim ve seminerler vermeye ve halen Haberci Gazetesindeki köşesinde haftalık psikoloji yazıları yazmaya devam etmektedir. Ayrıca Yalova Üniversitesinde “Davranış Yönetimi” dersi vermektedir.

Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen eğitim ve seminerlere katılmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi Derneğinin verdiği 3 yıl süren (300 saat) ‘’Bilişsel Davranışçı Terapi’’ eğitimini başarı ile tamamlayarak uygulayıcı olma hakkını kazanmıştır. Halen 4 yıl süren (620 saat teorik, 120 saat uygulama) ‘’Geştalt Terapi’’ eğitimine devam etmektedir. Ağırlıklı olarak Geştalt terapi yaklaşımını benimseyen Tanıl, çalışmalarında Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi ve EMDR yöntemlerini de kullanmaktadır.

Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programına kabul edilmiş ve “Fiziksel İstismara Uğramış Çocukların Bağlanma Örüntüleri” başlıklı bitirme projesiyle eğitimini tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji Doktora programına devam eden uzman, kurucusu olduğu Beyaz Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmalarına devam etmektedir.